Strelecké disciplíny

Rád by som bližšie predstavil strelecké disciplíny, ktorých sa zúčastňujú členovia nášho športového klubu. Spoločný tréning je vedený s prihliadnutím na precvičenie zručností a postupov potrebných pre dobré zvládnutie týchto disciplín.

IDPA – Slovenská asociácia obrannej streľby organizuje ligové súťaže na sterlnici v Považskom Chlmci. Súťažiaci sú rozdelení do troch divízii podľa nábojovej kapacity svojej zbrane s ktorou súťažia a typu zbrane – pištoľ do 8 rán, pištoľ nad 8 rán a revolver. Jednotlivé strelecké situácie su pripravované s ohľadom na čo možno najväčšiu reálnosť. Taktiež zbraň je počas závodu nosená skryte, pod odevom tak aby ju nebolo vidno (na rozdiel od iných streleckých disciplín). Do výsledkov sa premieta čas, za ktorý strelec zvládol vyriešiť danú situáciu a taktiež presnosť streľby, kde nižšia presnosť sa postihuje trestnými sekundami k celkovému času. Na konci roka sa vyhodnotí celkové poradie strelcov v lige, a to tých čo sa zúčastnili minimálne 3 pretekov počas roka.

SADS – je Slovenská asociácia strieľajúca podľa pravidiel celosvetovej asociácie IPSC. Táto disciplína pôvodne začínala ako obranná streľba, ale časom sa vyvinula do čiste športovej dynamickej streľby ktorá stále naberá na popularite.Mottom týchto pretekov su sila, rýchlosť, presnosť. A tieto tri atribúty sa preto prenášajú do záverečného hodnotenia.  Súťaže úrovne Level 1 sú prístupné širokej verejnosti, vyššie levely sú prístupné už len členom registrovaným v asociácii. Podrobnejšie pravidlá sa nachádzajú na stránke asociácie.

APSS – Asociácia presnej streľby Slovenska. Jedná sa puškové preteky na dlhé vzdialenosti 30 až 700 metrov. Jednotlivé disciplíny sú koncipované ako civilná verzia vojenských a policajných ostrelovačských závodov.

 

 

 

Tento obsah bol zaradený v zbrane a streľba. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *